Пословни изазов западног Балкана

На такмичењу средњошколаца из Србије, Босне и Херцеговине, Хрватске и Црне Горе у предузетничким вештинама „Пословни изазов западног Балкана” одржаном 20-22. априла 2024. године  у Поречу, ученица Јана Јоксимовић IV2 освојила је пето место.

Такмичење је окупило 80 средњошколаца из 48 градова из Србије, Босне и Херцеговине, Хрватске и Црне Горе. Двадесет тимова састављених од ученика из различитих држава добило је задатак да осмисле производ или услугу који ће наше навике приликом летовања учинити мање штетним за планету. Уз помоћ пословних ментора креирали су бизнис планове за своје идеје које су трећег дана у четвороминутној презентацији представили члановима жирија и публици.

Наша ученица показала је да одлично функционише унутар насумично формираног тима, у коме је дала изузетан допринос у одабиру пословне идеје, изради бизнис плана и презентацији.