У Крагујевцу обележена 108. годишњица од смрти др Елизабет Рос

На Дан примирја у Првом светском рату, град Крагујевац полагањем венаца на гробове др Елизабет Рос, др Мејбел Диернер и медицинске сестре Лорне Ферис, храбрих чланица британске мировне медицинске мисије које су уједно симбол страдања и посвећености свих лекара, медицинских сестара и страних мисија у Србији у Првом светском рату одаје почаст у знак захвалности за немерљиве жртве које ће заувек бити уткане у наша сећања. Др Елизабет Рос постала је симбол племенитости и део Српске историје. Оно што су радиле и подвиг који су учиниле три младе лекарке, доласком у земљу захваћену ратом, болешћу и глађу, за све оне који се баве хуманитарним радом остаје звезда водиља. Крагујевац с поносом чува сећање на чланице британске лекарске мисије које су своје животе ставиле испред живота наших предака и лечећи их, помагале да се што пре опораве и врате на бојно поље у одбрану своје земље и народа.
Данас, са захвалношћу и након више од века можемо да кажемо да су др Елизабет Рос и чланице британске лекарске мисије красиле особине које и данас представљају универзалну вредност и потребу сваког друштва
Секција Црвеног крста Медицинске школе са домом ученика „Сестре Нинковић“