„Није фаца ко петарде баца“

Пројекат Министарства унутрашњих послова „Није фаца ко петарде баца“ који се реализује у основним школама Републике Србије подржали су и узели учешће у реализацији: Полицијска управа у Крагујевцу, Институт за јавно здравље, Канцеларија за младе, Дом здравља, Завод за хитну медицинксу помоћ, Црвени крст и Медицинска школа са домом ученика „Сестре Нинковић“.
Предавање за ученике Основне школе „Мома Станојловић“ одржано је у просторијама школе 23. 12. 2022. године. Ученице наше школе: Теа Тодоровић, Маја Анђелковић, Јована Ћирић, Тамара Пауљесковић, Милица Ђорђевић и Јелена Шулеић са наставницом Сањом Миливојевић на реалистичан начин приказале су најчешће повреде настале приликом употребе пиротехничких средстава. Овакав приказ повреда оставио је снажан утисак на ученике и учеснике предавања.
Тим за сарадњу са локалном самоуправом и партнерима школе