Светски дан чишћења

Један од највећих проблема у очувању животне средине представља стварање дивљих депонија и гомила отпада у парковима и шумама.

Еколошка секција и Тим за културу наше школе су се и ове године традиционално придружили обележавању Светског дана чишћења акцијом у Пиварском парку, на позив наших дугогодишњих сарадника и организатора акције, ЈКП Крагујевац.

Уценици наше школе су показали велику одговорност и ентузијазам поводом реализације ове акције, са циљем да се скрене пажња јавности и подигне свест грађана о важности очувања животне средине али и да се апелује на суграђане да током целе године чувају природу и брину о зеленим површинама у граду. Слоган овогодишње акције је био “Built for the bold” – Направљен за храбре,  и на крају акције ученици су помогли да се посаде саднице црвенолисне шљиве.