Дан отворених врата

Дана 26. 5. 2022. године организован је Дан отворених врата медицинске школе са домом ученика „Сестре Нинковић“, на који су позване бројне основне школе. За дочек ученика и приказ школе били су задужени ученици старијих разреда како би показали наше кабинете и изнели своје утиске о упису у жељену школу.

Ова манифестација је показала велико интересовања основаца, а посебно је велики број ученика дошао из ОШ „Вук Стефановић Караџић“ и из ОШ „Свети Сава“.

У организацији ове активности Тим за каријерно вођење и саветовање је остварио сарадњу са Тимом за сарадњу са локалном самоуправом. Током обиласка школе ученици су посетили и „Базар здравља“ који је организован од стране другог тима.

Општи утисак основаца који су посетили школу је да им је оваква посета била веома значајна. Имали су прилике да виде како медицинска школа изгледа, као и могућност да од ученика школе добију одговере на питања везана за саму организацију учења и наставе.