МАТУРАНТИ ПОКАЗАЛИ ЗРЕЛОСТ: Акција добровољног давања крви

У просторијама Црвеног крста Крагујевац, 03.12.2020 године организована је акција добровољног давања крви ученика и запослених из наше школе. Ово је традиционална акција која се спроводи дуги низ година уназад.
У претходним годинама ова акција је реализована током пролећа, а ове године због потребе прикупљања веће количине крви за лечење и збрињавање пацијената организована је раније.
Ученици школе, самим одабиром и уписом ове школе, определили су се за хуманост и помоћ другима.
Давањем крви ученици су испољили своју храброст, пожртвованост и хуманост. Показали су своје знање о значају прикупљања јединица крви за помоћ оболелима и повређенима. Ученици су свесни чињенице да крв треба да чека пацијента, а не пацијент крв.
Крв је дао и директор школе Владимир Јакшић. Он је својим поступком дао пример да и остали запослени треба да се одазову у што већем броју оваквим хуманим акцијама.
Подршку овој акцији дала је и Бојана Савић Богдановић, педагог школе.
Акцијом су били задовољни ученици, представници градске организације Црвеног крста, чланови екипе службе за трансфузију крви и руководилац секције школске организације Црвеног крста Медицинске школе.

Погледајте прилог на РТК.