Кад затреба прва помоћ ту су ученици Медицинске школе

Припреме за усавршавање прве помоћи нису прекинуте новонасталом епидемиолошком ситуацијом, већ су се наставиле у просторијама Црвеног крста у Крагујевцу.

По речима ђака, љубав према првој помоћ почела је у трећој години када су их професорке Јасмина Николић и Вера Петровић позвале да учествују у припремама за такмичење из прве помоћи. С обзиром на новонасталу ситуацију, такмичење није одржано али смо на предлог професора узели учешће у „Отвореним вратима Црвеног крста“.

Сваке друге суботе проводимо време са активистима и волонтерима Црвеног крста. Тренутно се бавимо специфичним условима пружања прве помоћи током тренутне епидемиолошке ситуације. (Приликом КПР-а, раде се само компресије односно угибање грудног коша, без вештачког дисања)

Вежбамо пружање прве помоћи у различитим условима и надограђујемо знање које имамо из школе!

*Наставници: Јасмина Николић, Вера Петровић

*Ученици: Анђела Вујичић, Невена Вукојевић, Анђела Марковић, Никола Николић, Бојана Ћук, Тијана Алексић (IV-1)

Прва помоћ