Сарадња са Удружењем оболелих од реуматских болести

Удружење оболелих од реуматских болести Србије (ОРС) организовало је годишњу скупштину у четвртак 23. 1. 2020. у Институту за реуматологију у Београду. Захваљујући сарадњи са локалном самоуправом, Медицинска школа је позвана да учествује у наведеном догађају. Позиву су се одазвали Вукан Блажић и Милица Ивановић, ученици III разреда, са наставницом Вукосавом Продановић. Путовање за Београд је организовано са члановима ОРС-а.
На годишњој скупштини промовисан је „Водич о лупусу за пацијенте“, о коме је говорила проф. др Мирјана Шефика Букилица, реуматолог Института за реуматологију Београд. На основу одржаног предавања закључено је да је водич за пацијенте веома добро осмишљен и да ће бити од велике помоћи особама оболелим од лупуса. Након завршеног предавања дискусија је била врло динамична. На састанку смо се упознали и са постојањем помоћника пацијената, тзв. хелперима. Помоћник пацијентима са реуматским болестима у Клиничком центру Крагујевац је Гордана Матић.
Сарадња ОРС-а у Крагујевцу и Медицинске школе се наставља кроз планирана предавања и секцију декупажа.