ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА „ЈЕДАН ПАКЕТИЋ – МНОГО ЉУБАВИ“ ПОСЕТА ПЕДИЈАТРИЈСКОЈ КЛИНИЦИ И КЛИНИЦИ ДЕЧИЈЕ ХИРУРГИЈЕ ПОВОДОМ НОВОГОДИШЊИХ ПРАЗНИКА

Дана 27. 12. 2019. године реализована је хуманитарна акција „Један пакетић – много љубави“ посетом Клиници за педијатрију и Клиници дечије хирургије КЦ Крагујевац. Током првог полугодишта ученици и наставници су, у оквиру својих могућности, прикупљали новац. Акцију су организовали чланови секције Црвеног крста Медицинске школе и Тим за сарадњу са локалном самоуправом и партнерима школе. Још једна у низу, традиционална хуманитарна акција, организована је и протекла веома успешно зато што су наши ученици изабрали најхуманије занимање и добровољно пружање помоћи. Од прикупљеног новца купљење су пижаме и пелене, а у дневној болници Педијатријске клинике и Дечије хирургије деци су подељени слаткиши, који асоцирају на предстојеће празнике. Овим посетама желели смо да обрадујемо и орасположимо децу на клиникама и да им на овај начин пожелимо срећну Нову годину и брз опоравак. Малишани су, после наше посете, били веома задовољни и срећни, као и ученици школе, организатори акције, и особље клиника.

Секција школске организација Црвеног крста Медицинске школе, секција – радионица Декупаж и тим за сарадњу са локалном самоуправом и партнерима школе