Ученички сајам 2018.

У оквиру секције Предузетништва одржан је „Осмомартовски сајам“ у холу Медицинске сколе. Ученици лабораторијског и фармацеутског смера уз популарну музику и добро расположење представили су ученичку компанију „Lab&Health“ и фармацеутске препарате прављене на вежбама из фармацеутске технологије и козметологије. Ученици Медицинске школе одржали су сајам препарата које су сами произвели, асортиман је био веома широк и свако је могао да пронађе нешто за себе. На сајму су се премијерно представили као ученичка компанија са својим препаратима. Главна компонента производа јесте капсаицин који има велики потенцијал, и може да помогне у решавању многих, првенствено здравствених проблема. Компанија је за сада представила три производа:1. Detox tea: Капсаицин у овом производу поправља варење тако што појачава дигестивне течности у стомаку и тако што се бори са бактеријама које би могле да изазову инфекцију. Овај чај је одличан уколико желите да изгубите који килограм. Поред тога, добар је и у борби против дијареје изазване бактеријским инфекцијама. 2. Stay focus: Често вам се приспава када учите ноћу или радите трећу смену? Или пак тренирате и имате болове у мишићима и зглобовима? Стаy фоцус је препарат 2у1, поред свог мириса који разбуђује има дејство смањивања бола у мишићима и зглобовима! Капаисиц у овом облику даје осећај пецкања и свраба, али је осећај привремен. 3. Beauty long: Представља тинктуру са капсаицином као главном активном супстанцом. Због свог дејства да повећава лучење кератина који је главна градивна компонента длаке косе и нокта, овај препарат се у основи користи за убрзавање раста косе и ноктију. У почетку је могућ осећај пецкања, али коришћењем он нестаје. Наша компанија ће учествовати на такмичењу Достигнућа младих (Junior Achievement Serbia), 29. марта у ТЦ Плаза, тако да можете и тада посетити наш штанд.

Ученички сајам 7.3.2018.