Велики школски час

„Било је то у некој земљи сељака на Брдовитом Балкану, умрла је мученичком смрћу чета ђака у једном дану“, речи су заувек урезане у сећање сваког од нас које подсећају на 21. октобар, дан када су немачки окупатори стрељали крагујевачке професоре, ђаке и цивиле.

Као и сваког 21. октобра, директор са својим сарадницима и ученицима школе, положили су венац на хумку стрељаних цивила о чијем одржавању брине наша школа.

У оквиру обележавања Дана сећања на српске жртве у Другом светском рату у Крагујевцу је 21. октобра одржана манифестација  Велики школски час.

Ученици наше школе, у пратњи професора, присуствовали  су овој манифестацији.  Догађај је испраћен уз пригодан програм. Изведена је поема „Лекције из памћења“, аутора Драгана Хамовића.