Пуна школа малих и великих ђака

Дана 14. 5. 2024. године реализоване су активности „Отворена врата“, „Базар здравља“ и Тематски дан „Здрави стилови живота“. Био је ово дан у коме су се окупиле различите генерације некадашњих, садашњих и будућих ђака. Манифестацију су посетили основци из школа „Вук Караџић“, „Доситеј Обрадовић“, „Драгиша Луковић Шпанац“, „Мирко Јовановић“ и  „Свети Сава“. Базар здравља, као и свих претходних година, подржали су:

• Институт за јавно здравље
  • Апотека Крагујевац
  • Геронтолошки центар
  • Дом здравља
  • Завод за медицину рада
  • Завод за смештај одраслих лица „Мале Пчелице“
  • Завод за денталну медицину

Посебну пажњу посетилаца привукао је приказ рада секције прве помоћи и реалистичког приказа повреда, обољења и стања. Посетиоци су могли да виде шминкање повреда, глуму и збрињавање повређених.

Да тимски рад даје одличне резултате потврдили су тимови:

• Тим за сарадњу са локалном самоуправом и партнерима школе
  • Тим за каријерно вођење
  • Тим за међупредметне компетенције

У свечаној сали Медицинске школе, дана 14.05.2024. године, у периоду од 11:30 до 14:30 часова одржан је Тематски дан под називом „Здрави стилови живота“. Циљ тематског дана био је да се кроз мултидисциплинарни начин истражи и прикаже значај здравих стилова живота као битног чиниоца раста и развоја младих.

Ученици су на својим часовима здрaвствене неге кроз пројектну наставу радили на промоцији здравих стилова живота. Пројектна настава је обухаватила истраживачки рад који је захтевао вешемесечни напор да би се на крају добили продукти истраживања које су у виду флајера и презентација ученици презентовали на тематском дану.

Данас је у оквиру Базара здравља, секција РППОС извела своју такмичарску сцену, са којом су освојили 1. место на Републичком такмичењу у Ужицу. На повређеним симулантима, такмичари екипе Прве помоћи извели су своју показну вежбу збрињавања повређених, што је код публике изазвало велики аплауз.