Мини истраживање „Здрави стилови живота“

У оквиру тематског дана „Здрави стилови живота“ ученици I-1 Милијана Арсић и Ђорђе Алексић су, уз подршку наставнице информатике Соње Поповић, реализовали мини истраживање о здравим стиловима живота. Анкета је садржала 20 питања међу којима су била питања о исхрани, спорту, пушењу, алкохолу, физичком и менталном здрављу… Ученици су користили вештачку интелигенцију и Chat GPT као помоћ приликом дефинисања одговарајућих питања и одговора.

Мини истраживање је урађено на узорку ученика првог разреда. Резултати су представљени у уторак, 14. маја у свечаној сали, посетиоцима како из наше школе тако и из других школа.

Посетиоци Тематског дана, Базара здравља и Отворених врата, ученици, наставници, родитељи, такође су имали прилику да преко QR кода приступе анкети и тако учествују у истраживању.