Такмичење из прве помоћи

Дана 5. 4. 2024. године у просторијама Медицинске школе са домом ученика „Сестре Нинковић“ организовано је такмичење у пружању прве помоћи и реалистичком приказу повреда, стања и обољења.

Такмичење из прве помоћи изведено је из два дела (ученици су радили тест знања и екипно збрињавање повређених и оболелих). Збрињавали су повређене и оболеле на следећим полигонима: КПР (одрасли и беба), „Пенелопа“ (пнеумоторакс, срчани напад, затворени прелом кључне кости, затворена повреда лакта) и „Констракта“ (астматични напад, повреда стопала са страним телом, затворени прелом подлактице, отворени прелом потколенице). Чланови секције реалистичког приказа повреда, стања и обољења припремали су пунктове на реално заснованим супозицијама.

Учешће у пружању прве помоћи и реалистичком приказу повреда, стања и обољења узели су следећи ученици: Невена Златић, Невена Радовановић, Сара Раденковић, Ива Аксентијевић, Јована Младеновић, Мирјана Јаковљевић, Наталија Пејовић, Милица Смоловић, Милица Тимотијевић, Сара Радотић, Невена Костовић, Мартин Кељевић, Петра Јовановић, Анђелина Павловић, Ђурђина Лазаревић, Андрија Цветић, Маша Ивановић, Дуња Асренијевић, Невена Васић, Ања Ђорђевић, Јелена Шулеић, Јована Ћирић. Сви ученици, учесници такмичења, добили су пригодне захвалнице.

Стручно веће наставника здравстве неге
Стручно веће лекара
Организатор наставе вежби и блока