Војна академија Београд – Промоција

Дана 14. 3. 2024. године Војна академија Београд је обавила своју промоцију ученицима четвртог разреда медицинске школе са домом ученика „Сестре Нинковић“.
Промоцију је организовао тим за каријерно вођење и саветовање у сарадњи са помоћником директора Иваном Ђорђевић и тимом за сарадњу са локалном самоуправом и партнерима школе.
При промоцији ученици медицинске школе су добили све информације о упису и полагању пријемног испита, као и информације о начину студирања. Ученици наше школе могу конкурисати на два студијска програма: Копнена војска и Војномедицинска академија. Речено је да уколико је ученик на неком републичком такмичењу освојио једно од прва три места онда тај ученик на пријемном испиту неће полагати математику. У оквиру пријемног испита проверава се и физичка спремност и ради психо тест.
Конкурс за упис је отворен до 31. 3. 2024. године. Заинтересовани ученици могу сваке суботе посетити академију.
Промоцију су обавили потпуковник Ненад Гаљак и кадеткиња Јана Стевановић.