„Бирамо пчелице дома“

Дана 13. 3. 2024. године одржано је финале квиза „Бирамо пчелице дома“. Прво коло квиза трајало је од 19. 2. до 26. 2. 2024. године и у њему су учествовале ученице из 19 од 27 соба. Полуфинале је оджано од 27. 2. до 29. 2. 2024. године. Квиз је обухватао питања из области опште културе, медицине, математике, српског, географије, филма, музике, итд. Теме је у складу са интересовањима ученица одабрала, осмислила питања и направила презентације васпитачица Марија Пешић која је била и идејни творац и организатор овог квиза. Квиз је имао за циљ да се ученице друже, забаве, подстакне њихов тимски и такмичарски дух и да нешто ново науче.

У финалној вечери, поред организаторке квиза, стручни жири чиниле су и васпитачице Јелена Брковић и Драгана Вукадиновић. Све учеснице финала су награђене захвалницама за учешће у квизу. Дом је првопласиране три екипе наградио пројекцијом филма у биоскопу Синеплекс а слатке награде за најуспешније Пчелице обезбедила је помоћница директора за дом Снежана Марковић Бурић. Победнице квиза, односно Пчелице дома, ученице су из собе број 3 чија се екипа звала „Торта је закон“, а које су као награду, и добиле торту.