Кад отвориш књигу, отвори се срце

Дана 28. фебруара 2024. године школски библиотекари широм Србије обележили су Национали дан књиге акцијом „Читајмо гласно“. У просторијама библиотеке наше школе промовисали смо књигу, културу читања, читалачку писменост, неговање матерњег језика и ученици су подстицани на читање. У библиотеци су се чули најлепши стихови и одломци из омиљених књига које су изговарали ученици 1-6 и 2-3. Захваљујем колегиници Јелени Чолић која је мотивисала ученике ових одељења. Показана је важност тимског рада кроз који смо постигли и остварили циљ развијања вештине читања и излагања поезије и прозе и уживали у емоцијама које читање изазива.
Промоција рада и сарадње школских библиотекара кроз заједничку активност „Читајмо гласно“ још једном је показала да свет кроз књигу постаје боље место за све нас.

Милена Спасовић
стручни сарадник – библиотекар