Фестивал менталног здравља

Дана 11. 10. 2023. године у Скупштини града Крагујевца одржан је фестивал менталног здрављa у оквиру којег је одржано предавање „Причај ми“ .
Ученици наше школе и Ученичког парламента присуствовали су предавању заједно са координатором Ђачког парламента Иваном Миљковић и педагогом Весном Ристић.
„Причај ми“ предавање намењено је средњошколцима, где им се пружа прилика да заједно размишљају, причају, подижу свест о теми која никада не престаје да буде актуелна и важна а то је ментално здравље.
Циљ предавања „Причај ми“ био је да се средњошколци загледају у изазове са којима се сусрећу када је у питању ментално благостање и да заједно истраже начине како би подржали себе и друге на путу према емоционалном и психолошком добростању.
Предавање је одржала педагог Наташа Бузаџић.
У другом делу панела ученици трећег и четвртог разреда учествовали су у дискусији „Оклугли сто“ са студентима психологије.