Предавање на тему „Депресија“

Предавање на тему „Депресија“  одржано је у среду,  19.04.2023. са почетком у 19 часова у просторијама СКЦ-а. Предавач је био психолог Андреја Бошковић са дугогодишњим искуством.

Депресивни поремећај је један од три најчешћа узрока обољевања у свету поред исхемијске болести срца и цереброваскуларних болести.

Савремени брзи темпо живота, излаже особе 21. века, великим напорима сталног прилагођавања свакодневним стресним ситуацијама, човек се осећа усамљеним и несигурним за своју егзистенцију, што изазива и анксиозност и депресију.

О овој теми је важно говорити јавно како би раширили свест код свих особа од периода адолесценције па све до старости и тиме указали на значај превенције и потребе за лечењем код особа којима је то потребно.

Предавању су присуствале: стручни сарадник Оливера Првић  Ерац, васпитач Марија Адамовић и две ученице.

Након завршеног предавања са ученицама је продискутовано о теми и како кажу врло им је значајно да чују мишљење стручног лица