Сарадња са Геронтолошким центром

У оквиру редовне наставе за ученике наше школе, смера здравствени неговатељ, део наставе се одвијао и у овој установи. Геронтолошки центар Крагујевац је установа социјалне заштите, чија је основна делатност пружање услуга домског смештаја за одрасла и старија лица.
Ученици су се упознали са организацијом рада ове установе и учествовали у пријему старих особа, спровођењу исхране здравих и болесних, дневним активностима, организацији друштвеног живота и стварању пријатне средине за живот и рад.
Ученици и наставници су наишли на изузетан професионалан, стручан и пријатан однос од стране особља, али и топао пријем од стране корисника ове установе. Захваљујући томе су остварени услови за реализацију плана и програма наставе везане за негу старих лица и лица са посебним потребама, у чему су наши ученици активно учествовали.
Овом приликом је направљен је договор за даљу сарадњу, на обострано задовољство.