Смотра прве помоћи

1. 4. 2023. године у Медицинској школи са домом ученика „Сестре Нинковић“ одржана је смотра у пружању прве помоћи и реалистичког приказа повреда, стања и обољења. Повод за организовање смотре била је припрема за републичко такмичење из ПП и РППСО.
Учешће на смотри узела је и екипа ученика Медицинске школе „Два хероја“ из Новог Пазара.
Након завршеног такмичарског дела наставници чланови стручних већа здравствене неге и лекара обе школе наставили су радно. Фокус рада био је на усаглашавању ставова током збрињавања повреда, анализи оцењивачких листи, као и критеријума током формативног оцењивања ученика.
Наставници и ученици школе показали су да су спремни да размењују искуства и негују пријатељства.

Стручно веће наставника здравствене неге
Стручно веће лекара
Организатор наставе вежби и блока