Тематски дан – Исхрана

У свечаној сали Медицинске школе, дана 08.12.2022. године, у периоду од 12 до 16 часова одржан је Тематски дана под радним „Исхрана“. Циљ тематског дана био је да се кроз мултидисциплинарни начин истражи и прикаже значај правилне исхране за раст и развој огранизма, важност уноса разноврсне хране богате влакнима, витаминима и минералима, као и разлику у исхрани међу људима а у односу на географско подручје, културна и верска обележја.

У реализацији тематског дана учествовало је 35 наставника из 6 стручних већа као и 110 ученика наше школе, васпитачи и корисници дома школе, као и Тим за сарадњу са локалном заједницом који је вршио мерење шећера и виталних знакова.

Тематски дан су посетили ученици Основне школе „Јован Поповић“ у пратњи својих учитељица као и ученици Економске школе у пратњи стручног сарадника.