Радионица антиратне карикатуре

Спомен-парк „Крагујевачки октобар“ је организатор многобројних радионица за младе са циљем да се размотри однос ратне трагедије и ставова новијих генерација. Ове године је за учесника изабрана Медицинска школа „Сестре Нинковић“.
Радионица антиратне карикатуре „Смех је наше оружје“ је била одржана 3.11.2022. у просторијама Музеја 21. октобар. На овој радионици су ученици Медицинске школе са домом ученика „Сестре Нинковић“ послали јасну поруку и непоколебљив став када су мир и слобода у питању. Модератор овог догађаја је била Екатерина Кудрјавцева Милетић, наставница ликовне културе.

Дана 25.11.2022. у оквиру изложбе „Доста су свету једне Шумарице“ ученици наше школе су представили своје радове настале на радионици антиратне карикатуре.
Учесници радионицe су:
Ива Милетић I2, Јулијана Ћатић II4, Тијана Павлићевић I6, Ивана Петковић I6, Вељко Лазаревић I3, Ксенија Славковић I3