Ученици ђачког парламента са Министарком за бригу о породици и демографији

У петак 18. новембра, поводом Међународног дана детета, одржана је национална конференција „Како да свако дете буде безбедно – Ту где живим ту сам сигуран/на“, на којој је учествовало преко 100 средњошколаца из целе Србије, међу којима су били и ученици Милица Велић, Жељко Куч и Теа Тодоровић уз подршку својих професора Марије Сретеновић и Гордане Милановић, као представници Медицинске школе са домом ученика „Сестре Нинковић“.

Конференција је реализована у сарадњи ПДС-а и Народне скупштине РС, отворио је председник НС Владимир Орлић, а средњошколце је поздравила и министарка Министарства за бригу о породици и демографију Дарија Кисић.

Седницом су председавала деца, а млади парламентарци су говорили о безбедносним ризицима у породици, школи, на улици, у медијском простору, тражећи ефикаснију и бржу реакцију институција, родитеља и друштва у целини.

Пријатељи деце Србије ће припремити препоруке са конференције, и са резултатима спроведеног истраживања упутиће их Влади и Скупштини РС.