XIV фестивал љубавне поезије „Иван Пангарић“, Сомбор

Ове школске године две наше ученице послале су своје радове на конкурс 14– ог по реду, фестивала љубавне поезије „Иван Пангарић“ у Сомбору. У финале се пласирала ученица првог разреда Елена Булатовић песмом „Спавај на мојој песми“.
На финалној вечери 4.11.2022, коју је организовао домаћин Дом ученика средњих школа у Сомбору, чули су се радови свих 33 финалиста. Радови су одштампани у Зборнику, који су ученици понели са собом заједно са позитивним утисцима.
Након свечаности, љубазни домаћини су обезбедили журку за ученике и пригодну вечеру за пратиоце. Сутрадан су сви финалисти ишли у организован обилазак града у пратњи васпитача. Обишли су здање Жупаније, градски музеј где су од кустоса имали прилику да чују нешто о историји града Сомбора, као и галерију Милана Коњовића где су видели радове овог сомборског сликара. Остатак времена ученици су провели у слободној шетњи и дружењу.