Промоција пројекта „ЕдУМ“ родитељима

У петак, 4.11, ученице Нина Милић, Јана Јоксимовић, Јелисавета Васић, Ања Цветић и Милена Милутиновић, уз подршку професорке Соње Поповић представиле су пројекат ЕдУМ – Едукативни ум, родитељима из одељења III/2. Родитељима су представљене основе информатичке писмености (дигитални правопис), Информациона писменост: Дигитални отисак, Заштита на мрежи, Дигитално насиље; Критичко размишљање: Провера поузданости информација и Урбани речник на сајту пројекта.

Како би родитељи могли да прате и виде креиране садржаје на сајту, подељен им је промотивни материјал који садржи QR код. Соња Поповић је упутила родитеље да скенирају код и показала како то практично могу да ураде, тако да су родитељи истовремено могли да прате излагање ученица и на својим мобилним телефонима.

На крају су ученице поделиле анкету – три питања за евалуацију саме промоције као и теме и сајта пројекта.

Захваљујемо се свим родитељима на позитивним оценама пројекта, као и Маријани Билбији на подршци.