Обилазак града ученица првог разреда

Дана 07.09.2022. године, 15 ученица првог разреда ишло је у обилазак града у пратњи васпитача Марине Катанић и Бранке Дачески. Шетња је обухватала планирану руту која је имала за циљ да ученице упознају културне знаменитости, места спортских дешавања најважније институције и сазнају по нешто о историји нашег града. Код Великог парка смо се осврнули на школе и факултете у близини, Шумарице и, посебно музеј „21.октобар“ – историјски догађај и стална поставка. Потом смо се главном улицом, поред Саборне цркве и Дома омладине спустили до платоа испред Прве крагујевачке гимназије. Овде је ученицама одржано кратко предавање о најстаријим установама у Крагујевцу са нагласком на гимназији и позоришту. Следеће задржавање било је у Малом или Доњем парку у оквиру комплекса Милошев венац. Овде су, поред „Споменика палим Шумадинцима“, ученице могле да чују нешто о старој Милошевој вароши – првој престоници модерне Србије, дворском комплексу – Народни музеј, сачуваним траговима тог времена и самом споменику. На крају смо се код споменика „Успење“ осврнули на градске институције и места спортских дешавања.
Ученице су биле задовољне, расположене за разговор, међусобно упознавање и размењивање првих утисака које су стекле у нашем граду, дому и школи.