Промоција часописа Млади лингвисти

Чланови Лингвистичке секције наше школе 1. јуна су промовисали други број часописа Млади лингвисти. Часопис излази сваке друге године и у овом броју можете читати о томе како су месеци добили називе, како се именују преци и сродници у српском и енглеском језику. Часопис доноси и резултате истраживања надимака ученика наше школе, а у форми стрипа и језичке савете у вези са најчешћим грешкама ученика и наставника на часовима. Ученице 4/3 приказале су најбитније текстове и теме из другог броја. Ученице 2/4 промовисале су блог секције, на коме се налазе текстови који су резултат овогодишњег рада, а баве се социолингвистичким и лексиколошким питањима. На сајту секције (www.mladilingvisti.home.blog) можете прелистати електронску верзију часописа. Ментор је била Јелена Чолић, наставник српског језика и књижевности.