Удружење медицинских школа у Крагујевцу

Медицинска школа са домом ученика “Сестре Нинковић“ била је домаћин, 16.-17. септембра, јесење Скупштине Удружења  медицинских школа Србије. Присуствовала је 31 медицинска школа са преко 100 учесника. Састанак је одржан у хотелу Шумарице.

Састанку су присуствовали  представници Министарства просвете, науке и технолошког развоја:  помоћник министра за средње образовање, Милош Благојевић; специјални саветник министра Зоран Костић; руководилац Групе за средње стручно образовање Радован Живковић; градоначелник Шапца Александар Пајић; начелник школске управе Горан Јоксимовић, председник Савета за средње стручно образовање Синиша Којић.

Састанку је присуствовала и начелница Шумадијског округа Биљана Илић-Стошић.

Првог дана састанка, између осталог, бирало се и ново Председништво медицинских школа. Медицинска школа са домом ученика “Сестре Нинковић“ изабрана је да буде члан Председништва.

Другог дана састанка гости су обишли Медицинску школу са домом ученика “Сестре Нинковић“.