19. маj, Дан Медицинске школе са домом ученика ’’Сестре Нинковић’’

Ове године наша школа слави 74. рођендан, али смо због тренутне ситуације спречени да га прославимо заједничким дружењем. Обележавамо га тихо, али поносно јер је име наше школе познато у целој Србији, а томеме доприносе њени ђаци, као и сви запослени.

Давне 1947. године школа је почела са радом као Државна школа за медицинске сестре. У почетку је настава организована у приватним кућама, које су биле преуређене у школу и интернат. У ову зграду школа се уселила 1954. године и носи назив по својим оснивачима, сестрама Анки и Милици Нинковић, изузетним женама у времену у ком су живеле. Образоване и самосвесне, из Новог Сада дошле су у Крагујевац крајем XIX века са идејом да отворе приватну женску школу.

Од свог настанка, све до данас, школа је радила под различитим околностима, пролазила многе реформе и мењала услове рада, непрестано се развијајући у једну од најзначајнијих образовних установа у граду.

Нека је срећан Дан школе свима који је носе у срцу и осећају понос јер је део њихових живота!