Наука у бојама

Наша школа је крајем новембра 2020. године учествовала у обележавању Ноћи истраживача. Уз бројна онлајн предавања и експерименте, квизове и игре нашла се и презентације наше школе са темом „Наука у бојамаˮ. Ученици и наставници из свих стручних већа су у оквиру тематског дана посвећеног бојама изучавали овај феномен са различитих аспеката. Показали су како боје објашњавају хемија и физика, каква је симболика боја, шта лингвистика учи о бојама, али и како се оне могу сагледати из угла географа, историчара, психолога и педагога или употребити у здравственој нези, зубној техници и хематологији. На званичном Јутјуб каналу манифестације Ноћ истраживача можете погледати нашу презентацију, упознати се са резултатима ученичког рада, али и научити нешто ново и занимљиво о феномену који наш живот чини лепшим.