Градоначелник Никола Дашић и проф. др Даница Грујичић посетили Медицинску школу

У четвртак 21. јануара 2021. године Mедицинску школу са домом ученика „Сестре Нинковићˮ посетили су градоначелник Крагујевца Никола Дашић и проф. др Даница Грујичић. У делегацији са њима били су и директор Управе за извршење кривичних санкција Дејан Царевић, као и помоћник градоначелника за капиталне инвестиције Александар Милошевић. Том приликом обишли су кабинете опремљене најсавременијим наставним средствима.

У питању је опрема у вредности од 2 100 000,00 динара, коју је школа добила на основу конкурса Министарства правде за доделу средстава прикупљених по основу одлагања кривичног гоњења.

Кабинети су опремљени са две лутке симулатора за реализацију наставе здравствене неге, три тренинг руке за давање интравенске инјекције, два болничка кревета са електро-моторима, три техничке ваге, једном центрифугом, као и одређеним моделима органа.

Након обиласка кабинета проф. др Даница Грујичић одржала је предавање за ученике школе.

Погледајте ВЕСТ  и ПРИЛОГ са РТК .