Регионално такмичење „Пословни изазовˮ

Регионално такмичење „Пословни изазовˮ за централну Србију, у организацији Дотигнућа младих у Србији, одржано је 25 -26. новембра 2020. године.

Пословни изазов је такмичење које окупља средњошколце из шест различитих региона Србије и омогућава им да развију предузетничке вештине. Ученици, окупљени у тим, треба да одговоре на специфичан пословни изазов и дођу до идеје за решавање тог проблема.

Тим наше школе чинили су ученици 4/5 одељења: Анжелика Лојаница, Лука Вељовић и Андријана Цветковић. Ментори су били наставници Ивана Ђорђевић и Мирјана Чаировић.

Такмичење је реализовано у онлајн окружењу. Ученици су своју иновативну идеју представили кроз форму бизнис плана и видео-презентацију. Задатак постављен пред ученике односи се на актуелну ситуацију – како ублажити последице пандемије? Ученици наше школе осмислили су услугу којом би могли да ублаже последице изолације у случају обољевања.

Задатак, као и његово решење који су осмислили наши ученици, дати су у виду презентације.

Погледајте презентације:

Пословни изазов