Обука у реалистичком приказу повреда и обољења и Председништво Удружења медицинских школа Србије

Дана 27. 2. 2020. године у организацији Медицинске школе „Сестре Нинковић“ и Стручног већа наставника здравствене неге одржана је едукација и састанак секција  реалистичког приказа повреда, обољења и стања, као и састанак Председништва Удружења медицинских школа Србије. Гости су нам били представници 17 медицинских школа у нашој земљи. Колеге су се одазвале у великом броју, а радни састанак је подразумевао разматрање Правилника, као и шминкање три повреде и стања пред присутнима. Након радног дела уприличен је коктел и дружење са колегама из других градова. Заједнички договор је да овакво окупљање постане традиционално, сваке године у другој школи домаћину.