ОБЕЛЕЖАВАЊЕ 105. ГОДИШЊИЦЕ СМРТИ ДР ЕЛИЗАБЕТ РОС И БРИТАНСКИХ БОЛНИЧАРКИ У КРАГУЈЕВЦУ

Дана 14. фебруара 2020. године, полагањем венаца крај споменика Елизабет Рос на Варошком гробљу у Крагујевцу, обележена је 105. годишњица смрти др Елизабет Рос, Лорне Ферис, Мејбел Дирмер, храбрих чланица британске мисије у Првом светском рату. Британске држављанке су несебично у Првом светском рату неговале болесне и рањене српске војнике.
Његово преосвештенство епископ шумадијски господин Јован служио је помен. Венце су положили амбасадорка Велике Британије, представници амбасаде Канаде и Аустралије, публицисткиња Луиз Милер, др Гордана Дамјановић у име Скупштине града, као и представници Црвеног крста Србије, теренске јединице Црвеног крста „Др Елизабет Рос“, Медицинске школе, Клиничког центра Крагујевац, Дома здравља Крагујевац, Медицинског факултета и други.
Ученици и представници Медицинске школе полагањем венца крај споменика одали су дужно поштовање и захвалност др Елизабети Рос и њеним сарадницама.