Сарадња са академијом из Лила

Наша школа је од 12. јануара, у наредне две недеље, домаћин ученицама средње стручне школе из области здравствене и социјалне заштите, које долазе из Лила у Француској. Наше гошће су од тог дана свакодневно на вежбама у Клиничком центру и том приликом ће, заједно са ученицима наше школе под контролом наставника ментора, учествовати у обављању медицинско-техничких радњи, по текућим наставним плановима и програмима.
Сарадња између наших школа је резултат једног од пројеката у оквиру Еразмуса. У његовој реализацији учествују наставници стручног већа Здравствене неге.
Гошће из Француске су наишле на изузетан дочек и симпатије ученика и наставника наше школе, као и медицинског особља из Клиничког центра. Комуникација се обавља на енглеском језику, што је наставу подигло на виши ниво. Циљ ове сарадње је размена искустава из предмета Здравствена нега на интернационалном нивоу као примера добре праксе коју треба у будућности развијати.
Ана Вуловић