Изложба поводом Дана без дуванског дима

Да би се мобилисали појединаци и заједнице за активан однос у сузбијању проблема изазваних пушењем и изложеношћу дуванском диму, у Србији се традиционално 31. јануара обележава Национални дан без дуванског дима. Ове године овај значајан датум из календара здравља обележава се под слоганом „Свака цигарета смета“.

Изложеност дуванском диму у загађеном радном и јавном простору и код непушача може да изазове многе малигне болести, болести срца или болести плућа, Ефикасна заштита од изложености дуванском диму захтева његову потпуну елиминацију, јер само окружење потпуно без дуванског дима може да заштити људе од штетног дејства његових састојака.

У холу Медицинске школе чланови Секције за здравствено-васпитни рад су изложили радове ученика на тему штетности дуванског дима. Изложба треба да утиче на младе да већу пажњу посвете свом здрављу и здрављу људи из свог окружења.