Едукативне радионице о трговини људима

Ђаци и наставници здравствене струке свакодневно тесно сарађују са здравственим установама, установама социјалне заштите, као и са бројним хуманитарним организацијама. Остварујемо врло успешну и квалитетну сарадњу и са градском организацијом Црвеног крста. Тако се у нашој школи током ове и наредне седмице одржавају едукативне вршњачке радионице, које изводе млади активисти Црвеног крста на тему „Појам трговине људима, превентивни пакет”. У овом моменту обухваћени су ученици првог разреда, а надамо се наставку едукације и у другом разреду.
Организатори су тимови за заштиту ученика од злостављања, сарадњу са локалном самоуправом и за инклузију. Укључене су и Секција за борбу против болести зависности, као и секције здравственог васпитања и Црвеног крста.