Отвори врата рециклажи

Ученици Eколошке секције Медицинске школе „Сестре Нинковић“ 28. и 29. октобра, у сарадњи са ЈКП Шумадија и организацијама Секопак и Унилевер, успешно су спровели акцију сакупљања пластичних флаша, ПЕТ амбалаже, стаклене амбалаже и лименки од суграђана из улица 27. марта, Николе Пашића, Зорана Ђинђића и Светозара Марковића.
Овом приликом сакупљено је око 2500 пластичних флаша и ПЕТ амбалаже, око 100 килограма стаклене амбалаже и близу 50 килограма лименки, а наши суграђани су као награду за сакупљени отпад добили Циф, производ који је инспирисан природом и чија је амбалажа направљена од рециклираног материјала.
Задовољни смо што смо позитивно утицали на свест наших суграђана јер је циљ ове акције био подизање нивоа свести грађана о важности примарне селекције и рециклаже амбалажног отпада. Ова два дана за нас су представљала велико уживање. Открили смо наш тимски дух и увидели да заједно можемо све.

Наставници и ученици Еколошке секције