САЈАМ ЗДРАВЉА

На Шумадија сајму 4. 10. 2019. године отворен је 4. Регионални сајам здравља. Више од педесет излагача понудило је грађанима низ здравствених услуга и корисних савета о здрављу. Ученици другог и трећег разреда Медицинске школе „Сестре Нинковић“ и наставници Вукосава Продановић, Вера Петровић, Јасмина Николић и Сања Миливојевић имали су запажену улогу на сајму и својом показном вежбом пружања прве помоћи и реалистичког приказа показали завидан ниво спретности. Поздрављени су великим аплаузом посматрача. Чланови Секције за здравствено-васпитни рад су контролисали крвни притисак и гликемију посетиоцима сајма. Заинтересовани посетиоци су имали прилику да добију корисне савете везане за своје здравствено стање. Учешће ученика на сајму организовао је Тим за сарадњу са локалном самоуправом. Посебну захвалност школа дугује господину Дејану Вељковићу, организатору, и др Гордани Дамњановић, члану Градског већа за здравствену и социјалну заштиту, на позиву за учешће на сајму и сталну подршку нашем раду.

На сајму су организована и предавања, која су пратили ученици другог разреда педијатријског смера. Занимљиво за ученике било је предавање на тему „Од здравог детета до здравог човека“, које је одржао проф. др Бранимир Несторовић. Професор др Јован Кошутић присутне је упознао са темом „Утицај такмичарског спорта на кардиоваскуларни систем код деце“. Предавањима су присуствовали и наставници: Миланка Булатовић, Тамара Јанковски и Вукосава Продановић. Ученици су били врло заинтересовани за садржаје приказане на Сајму здравља, а веома одговорно су приступили и својим задацима.

Секција за здравствено васпитни рад, Прва помоћ и РППО