Европски дан особа са аутизмом

Поводом Европског дана особа са аутизмом, дана 2. 10. 2019. године, у Пешачкој зони, Удружење за помоћ особама са аутизмом је организовало продајну изложбу радова које су млади са аутизмом, уз помоћ својих терапеута, направили у оквиру креативне радионице „Наш креативни кутак”. Наша школа, као традиционални партнер Удружења, учествовала је у овој активности.
Наиме, ученици и наставници наше школе, чланови Тимова за инклузију и сарадњу са локалном самоуправом, као и Секције здравственог васпитања, Црвеног крста и Секције за болести зависности, заједно са члановима Удружења, промовисали су рад ових младих људи желећи да скрену пажњу јавности на особе са аутизмом, на њихове породице и потребе, на тежњу да постану видљиви и прихваћени.
Част нам је да као школа учествујемо у оваквим хуманитарним и едукативним, а пре свега васпитним активностима.