Тренинг за развој дигиталних и предузетничких вештина ученица

Организација Достигнућа младих спровела је пројекат „Тренинг за развој дигиталних и предузетничких вештина ученица средњих школа“ у Првој крагујевачкој гимназији од 20. до 23. септембра 2019. Учествовало је укупно 37 ученица средњих школа у Крагујевцу, међу којима су и ученице Медицинске школе: Aнастасија Марковић 2/1, Јулија Петковић 2/1, Невена Павловић 2/2, Кристина Алексић 2/2, са наставником ментором Биљаном Петровић.
Циљ тренинга био је програмирање (прављење) мобилних апликација и заснивао се на тимском раду, презентацијским вештинама, решавању проблема, изучавању одрживих пословних модела кроз примере мобилних апликација.
Последњег дана ученице су пред стручним жиријем (партнери из компаније Ernest&Young) презентовале своја стручна решења мобилних апликација, од којих је прво место освојила апликација ученице наше школе Невене Павловић 2/2 са њеним тимом.
Невенин тим „Кроасан“ направио је апликацију „Триз“, која представља квиз знања са различитим категоријама питања подељених у нивое, а сваки пређени ниво подразумева донацију садње једног дрвета.