Светски дан одржавања паркова

Поводом Светског дана чишћења паркова чланови еколошке секције наше школе, у сарадњи са ЈКП „Шумадија”, СББ фондацијом и покретом Let’s do it Serbia, учествовали су у акцији чишћења у Великом парку, у суботу 21. септембра у периоду од 10 до 14 сати.
Свески дан чишћења се обележава већ десет година широм света са циљем да се појединци и организације укључе у решавање проблема загађења животне средине. Циљ ове акције је да се повећа еколошка свест грађана о очувању животне средине и да се грађанство подсети на одговорно понашање према природи која нас окружује.
Ученици наше школе су у сарадњи са организаторима дали одличан пример како се заједничким снагама може допринети чистијем и здравијем окружењу. У акцији су учествовали ученици одељења 3/1, 3/2 и 3/3, а њихове активности су наишле на одушевљење свих присутних грађана који су шетали парком тог дана и спонтано се прикључили овој акцији са члановима својих породица и пријатељима.