Реализованa едукација ученика основних школа из прве помоћи

Заинтересовани ученици наше школе су током марта и априла месеца спровели едукацију из Прве помоћи ученика четвртог разреда основних школа са територије општине Крагујевац.
Едукација по основним школама из ове области спроведена је у сарадњи школске организације Црвеног крста Медицинске школе са градском организацијом Црвеног крста Крагујевац и представницима Црвеног крста по основним школама.
Едукација ученика из Прве помоћи спроведена је у следећим основним школама:
ОШ „Светозар Марковић“
ОШ „Трећи крагујевачки батаљон“
ОШ „Драгиша Михаиловић“ – Станово
ОШ „Драгиша Михаиловић“ – Мале пчелице
ОШ „Станислав Сремчевић“
ОШ „Мирко Јовановић“
ОШ „21. октобар“
ОШ „Радоје Домановић“
ОШ „Мома Станојловић“
ОШ „Милутин и Драгиња Тодоровић“ – центар
ОШ „Милутин и Драгиња Тодоровић“ – Илићево
ОШ „Свети Сава“
ОШ „Јован Поповић“
ОШ „Живадинка Дивац“
ОШ „Вук Караџић“

Настава ученика је реализована мањим делом теоријски, а већим делом практичним збрињавањем повреда и обољења.
Едукација је спроведена у 15 основних школа и обухваћено је 41 одељење. Настава је реализована по 10 часова у сваком одељењу. Укупно је одржано 410 часова од стране ученика наше школе.
Едукација је спроведена на опште задовољство већине ученика четвртог разреда, као и ученика едукатора. Задовољство радом су исказали и учитељи по основним школама и чланови градске организације Црвеног крста.
У знање и рад са ученицима четвртог разреда основних школа нисмо сумњали ни ми чланови школске орагнизације Црвеног крста.

Школска организација Црвеног крста Медицинске школе