Припреме за обележавање Дана планете Земље

Током месеца априла, ученици и наставници, чланови Тима за заштиту животне средине и Еколошке секције, наставили су своје планиране активноси.
Дана 16. 04. 2019.год. је организовано и реализовано пролећно сређивање школског дворишта. Ученици су показали изузетну мотивисаност и заинтересованост за ову акцију, тако да су заједно са наставницима, успели да реализују први део планираних акција уз подршку руководства школе. Акција се односила на сређивање главног улаза у школу и парка и зелених површина поред улаза. Старо и осушено цвеће и саднице су комплетно замењене новим пролећним садницама. Ученици су поред бриге о биљном свету, показали и интересовање за заштиту птица. Резултати данашње акције су наишли на велико одушевљење и задовољство осталих ученика и запослених у школи.
Активности Тима и Секције, везани за пролећно уређење дворишта, се настављају и у току наредне недеље.

Сређивање школског дворишта 2019

Тим за заштиту животне средине и еколошка секција