Прослава Светог Саве, школске славе

Извештај са обележавања школске славе Светог Саве

Дана 27.1.2019. год. у Свечаној сали школе обележена је слава Свети Сава. Том приликом изведен је свечани програм у реализацији ученика и наставника школе.
Директор је поздравио све госте и том приликом рекао: „Бавећи се образовањем и васпитањем младих нараштаја, прославом Светог Саве ми ученицима осветљавамо и онај пут који образовању и науци даје пун смисао и без кога само образовање, односно знање, нема вредност. То је светосавска стаза, стаза морала, а то значи и стаза добра, исправности и праведности. На поглед и усмереност ка будућности, Светитељ нас је заветовао следећим речима: „Молим вас, који дођете после мене, да довршите оно што ја због краткоће времена нисам могао да учиним.““
Директор школе је овом приликом уручио захвалнице социјалним партнерима, као и књиге ученицима и наставницима менторима који су освојили неко од прва три места на републичким такмичењима. Свечаност су уприличили многобројни гости, пријатељи школе, бивши радници којима се овом приликом захваљујемо.

Прослава Светог Саве, школске славе