Заседање Европског парламента младих у Крагујевцу – Outreach weekend Kragujevac

Европски парламент младих Србије је омладинска невладина организација основана 2006.године и заједно са још 40 националних огранака у исто толико земаља Европе чини међународну омладинску мрежу Европски парламент младих. 1987.године Европски парламент младих је зачет као образовни пројекат са циљем да кроз неформално образовање пружи младима могућност за едукацију, размену мишљења и подстакне их да преузму активну улогу у заједници.

Европски парламент младих Србије је од 10. до 12.новембра 2017.године организовао заседање у Крагујевцу које је окупило 32 младих људи из целе Србије. Заседање је подржала Медицинска школа са домом ученика „Сестре Нинковић“ која је омогућила простор и довела представнике школе који су били учесници заседања. Учесници су у групама током трајања заседања дискутовали о актуелним друштвеним и културним темама и након тога представили своје резолуције свим учесницима као предлог решења датих проблема.

Европски парламент