Изложба накита

У понедељак, 30. маја 2016. године, у холу Дома ученика наше школе приказана је презентација на тему „Накит кроз историју“. Том приликом је изложен накит различитог облика и величине, направљен од различитих материјала и накит који припада различитим временским раздобљима. Тада су се ученице могле упознати са интересантним подацима из дуге историје прављења и ношења накита, али и уживо видети бисере, накит од дрвета, шкољки, слонове кости, бакра, сребра, злата, са полудрагим камењем и ручно прављен накит.
Ученице су биле јако заинтересоване и активно пропратиле ову активност, посебно ученице четврте године које су се спремале за незаборавно матурско вече и којима је пријала изложба накита, презентација као и савети како и који накит носити у одређеној прилици.
Носилац ове активности била је васпитач Соња Поповић, уз несебичну подршку (нарочито у виду изложеног накита) колегиница Оливере Првић Ерац, Драгице Новаковић, Слађане Стојчић Илић и управнице Снежане Марковић.

Изложба накита

Фотографије можете погледати ОВДЕ.